środa, 6 sierpnia 2014

OPINIA O SKŁADZIE KOSMETYKU: Lekki krem brzozowy SYLVECO

Oto opis kremu ze strony producenta:

Ekstrakt z kory brzozy pobudza syntezę włókien sprężystych w naszej skórze, ksylitol natomiast utrzymuje w niej odpowiedni poziom stężenia kwasu hialuronowego, wiążącego wodę i pobudzającego wzrost nowych komórek. W lekkim kremie brzozowym to wyjątkowe połączenie składników o działaniu silnie nawilżającym i ujędrniającym sprawi, że skóra przesuszona, odwodniona, czy zmęczona odzyska miękkość i gładkość. 

Hypoalergiczny lekki krem brzozowy jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery wymagającej regeneracji. 
Zawiera ekstrakt z kory brzozy, który dzięki właściwości pobudzania syntezy kolagenu i elastyny, zwiększa sprężystość skóry i skutecznie opóźnia procesy starzenia. W kremie zastosowano połączenie ekstraktu z aloesu oraz ksylitol
o działaniu wybitnie nawilżającym i zmiękczającym. Naturalne oleje roślinne i masło karite odbudowują warstwę wodno-lipidową i w połączeniu z alantoiną zapewniają skórze szybkie ukojenie. Dodatek witaminy E zabezpiecza ją przed negatywnym wpływem środowiska. Ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, zawierający saponiny, ułatwia wnikanie składników aktywnych głębiej do skóry. Krem może być stosowany pod makijaż oraz na okolice przemęczonych oczu. 
WSKAZANIA: do pielęgnacji skóry odwodnionej, przesuszonej, zmęczonej, narażonej na działanie czynników szkodliwych (słońce, dym tytoniowy).
Na noc lub w okresie zimowym, w celu pewniejszej ochrony i szybkiej regeneracji, dobrze jest stosować również krem brzozowy z betuliną

Ale czy tak jest? Czy to cudowny kosmetyk? Przypatrzmy się na jego skład: 


Lekki krem brzozowy

1) Woda,   :) 



2) Olej z pestek winogron, :) 

  

3) Olej sojowy,  

Olej sojowy to  żółta ciecz oleista, o neutralnym zapachu i smaku. Zawiera kwasy tłuszczowe, w tym NNKT,  witaminę E i lecytynę. Zawartość witaminy E gwarantuje skórze młody i zdrowy wygląd a lecytyna wspomaga lipidową barierę ochronną. 


4) Ksylitol,  
Badanyjest odponad 30 lat, naukowcy ds. dentystki wykazywali, że ksylitol to kluczowy składnik pomagający w walce z próchnicą. Zawarty w naturalnych źródłach takich jak owoce i warzywa, ksylitol jest znanym słodzikiem w produktach bezcukrowych.  Ksylitol nie tylko dostarcza przyjemnego smaku, ale również zmniejsza częstość występowania próchnicy zębówKsylitol ma ten sam smak jak sacharoza, ale za to 40% mniej kalorii i jest bez posmaku



5) Sorbitan Stearate  (synonimy 1,4-ANHYDRO- 6-OCTADECANOATE D-GLUCITOL; 1,4-ANHYDRO-D-GLUCITOL, 6-OCTADECANOATE; 6-OCTADECANOATE 1,4-ANHYDRO-D-GLUCITOL; 6-OCTADECANOATE D-GLUCITOL, 1,4-ANHYDRO-; ANHYDROSORBITOL MONOSTEARATE; D-GLUCITOL, 1,4-ANHYDRO-, 6-OCTADECANOATE; MONOOCTADECANOATE SORBITAN; SORBITAN MONOSTEARATE; SORBITAN, MONOOCTADECANOATE; ANHYDROSORBITOL STEARATE; ARLACEL 60 )

 6) Sucrose Cocoate,  (synonimy Sucrose Cocoate is a mixture of sucrose esters of Coconut Acid (q.v.), consisting primarily ofthe monoesters.)

Do wytwarzania gładkich kremów, past, maseczek, jest często konieczne do uzyskania optymalnej konsystencji kosmetyków.   Stearynian sorbitolu to emulgator jest na bazie roślin, wykonywany z kokosu, pszenicy, kukurydzy, ziemniaków, rzepaku, palmy, buraków cukrowych i trzciny cukrowej. Usuwa tłuszcz i działa oczyszczająco.   Sacharoza Cocoate jest to emulgator wykonany z cukru (z trzciny cukrowej lub buraków) i kwasów tłuszczowych oleju kokosowego.Jest całkowicie biodegradowalny. Nie są one na żadnej z list produktów szkodliwych.  Jednakże Stearynian sorbitolu ma niskie ryzyko reakcji alergicznych i jest powszechnie uważany za substancje łagodzącą, bezpieczne do stosowania miejscowego. 

 7) Masło karite (Shea),  
 Pochodzi z nasion afrykańskiego drzewa Shea. Działa jako środek odżywiający skórę .  Działa również jako środek przeciwzapalny, łagodzi swędzenie, podrażnienia lub opalony skórę. Najlepszy ze wszystkich kosmetyków do opalania, bo w naturalny sposób absorbuje promienie UVB, aby chronić skórę przed słońcem Ma także właściwości przeciwutleniające, tak silne  jak zielona herbata i oliwa z oliwek. Ponieważ niektórzy ludzie są uczuleni na orzechy (w tym orzechy z drzewa shea), FDA wymaga aby cała żywność i kosmetyki zawierająca ten składnik były odpowiednio oznakowane. 



8) Stearynian glicerolu,  
Jest to kwas tłuszczowy pochodzenia naturalnego, stosowan yjako emulgator.  Pochodzi  z ziaren palmowych, oleju roślinnego lub oleju sojowego jest także naturalnie produkowany w organizmie człowieka.  Łatwo przenika przez skórę i zapobiega utracie wody ze skóry, tworząc barierę na powierzchni skóry. Wykazano,że działa ochronnie na skórę przed uszkodzeniami wolnorodnikowymy. FDA uznał że jest to substancją bezpieczna. 



9) Olej arganowy,
Olej arganowy pochodzi z nasion owoców drzewa arganowego, uprawianych tylko w południowo-zachodnim Maroku. Ja czekam na olej arganowy od znajomego z Maroka, gorąco polecam!



 10) Olej jojoba, 
Badania opublikowane na stronie internetowej PubMed  stwierdzają, że ​​olej jojoba jest całkowicie bezpieczny  do stosowania w produktach kosmetycznych. 




 11)  Kwas stearynowy,  
Kwas stearynowy jest uważany za składnik niskiego do umiarkowanego zagrożenia, istnieją obawy dotyczące jego rakotwórczego działania oraz  neurotoksyczności, toksyczności narządowej i podrażnienień. Badania na  zwierzętach wykazały, iż w mózgu i układzie nerwoweymdochodzi do licznych zmian po stosowaniu tego środka,  poza tym badania in vitro na komórek  ssaków wykazują pozytywne działanie mutagenne.  Jednakże, kwas stearynowy jest ogólnie uważany bezpieczny i łagodzący, gdy nie jest on w  stężeniach  przekraczających  wartości graniczne.

12) Alkohol cetylostearylowy, 
FDA zawiera alkohol cetylowy na swojej liście dozwolonych dodatków do żywności.  Jednakże dermatolodzy zalecają, aby osoby o wrażliwej / skłonnej do podrażnień skórze , ograniczali jego stosowanie. 

 13) Alkohol benzylowy, 
syntetycznie otrzymywany z ropy naftowej lub smoły węglowej,  rozpuszczalnik i konserwant. W większych dawkach może powodować podrażnienia skóry i błon śluzowych. Toksyczny dla wątroby i układu nerwowego.  Wg. NIH niebezpieczny związek chemiczny.


14) Betulina,  


15) Witamina E,  


16) Ekstrakt z aloesu,  
Aloe Vera bogaty jest w substancje BIOAKTYWNE: w witaminy: B2, B6, C, składniki mineralne, aminokwasy. W kosmetykach stosowany w postaci olejku lub żelu.  Używany do produkcji maści leczniczych i nawilżających. Aktywuje funkcjonowanie skóry, reguluje wilgotność, wspomaga odbudowywanie nowych komórek, wspomaga ukrwienie  i ma działanie  bakteriobójcze. Stosowanie produktów na bazie aloesu jest  przeciwwskazane w czasie ciąży i  miesiączki , bo może powodować  przekrwienia narządów miednicy (badania Wagnera z  1993 roku). Przedawkowanie  może powodować silny ból brzucha, krwawienia żołądka i zapalenie nerek  (bdania Leung z 1980roku). Jednak świeży sok z aloesu jest całkowicie bezpieczny i nie daje efektów ubocznych.  Czasami lokalne stosowanie żelu z aloesu może powodować ostrą wysypkę,  która zwykle szybko zanika ( badania Juneby'a z  1999 roku). Wcześniejsze badania mówiły o tym, że  miejscowo stosowany żel z aloesu może pomóc leczyć oparzenia i otarcia. Jednakże jedno z badań wykazało, że żel z aloesu hamuje gojenie głębokich ran chirurgicznych. Długotrwałe stosowanie preparatów zawierających ekstrakt z aloesu może być przyczyną nowotworów jelita grubego. Osoby chore na cukrzycę, którzy używają leki zmniejszające stężenie glukozy powinien być ostrożne, jeśli stosują dodatkowo leki zawierające  również aloes, ponieważ wstępne badania sugerują, że aloes może obniżyć poziom glukozy we krwi.


17) Alantoina,  
Alantoina to składnik dobrze tolerowany. Zaliczany do substancji nie powodujących alergii, uczuleń, ani podrażnień. Jest to składnik niekomedogenny (nie zatyka porów).


18) Guma ksantanowa,  
Bakteria tworząca gumę ksantanową nazywa sie Xantomonas campestris i żyje oraz rozmnaża się w roztworach zawierających cukier i skrobie. Po fermentacji guma ksantanowa jest wytrącana przy pomocy alkoholu, suszona i mielona. Guma ksantanowa w produktach kosmetycznych stosowana jest jako stabilizator i substancja nawilzająca. Uważana za potencjalnie szkodliwą. Pomimo zastosowania bakterii podczas obróbki sama guma ksantanowa jest zasadniczo szkodliwa dla systemu trawiennego i powodować podrażnienia skóry. U ludzi z alergią na gumę ksantanową mogą wystąpić problemy z jelitami,  biegunka, tymczasowe wysokie ciśnienie krwi i migreny. 



19) Kwas dehydrooctowy,  
Badania kliniczne wykazały niewiele dowodów na toksyczność tego składnika.  Dyrektywa  UE pozwala  wykorzystania go w produktach higieny osobistej w maksymalnym stężeniu 0,6%. 


20) Ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, 


 21) Lupeol,
Naturalna postać kwasu salicylowego, który występuje w wielu owocach i roślinach (m.in. oliwki, mango, truskawki, winogrona, aloes). Badania naukowe pokazują, że związek ten zwalcza ludzkie i zwierzęce komórki rakowe. Ponadto ma właściwości antyoksydacyjne, przeciwmiażdżycowe i przeciwzapalne. Lupeol stymuluje biosyntezę kolagenu i zapewnia dobrą jakość kolagenu, a także pobudza namnażanie fibroblastów, poprawiając tym samym jędrność i elastyczność skóry.




22) Kwas oleanolowy, 

Do najważniejszych skutków niedoboru kwasu linolowego należą:
- zaburzenia funkcjonowania gruczołów łojowych
- spowolniony proces regeneracji skóry
- suchość skóry
- zaburzenia w procesie keratynizacji naskórka
- szorstkość skóry
- redukuje ryzyko wystąpienia rumienia, egzem a także łamliwości włosów i paznokci.


23) Kwas betulinowy


 
I jak? Zakupilibyście  
ten produkt? 
Czekam na komentarze :) 


3 komentarze:

  1. Sylveco podobno ma świetne produkty i jak widzę skład jest dobry w porównaniu z poprzednimi kosmetykami, które analizowałaś:) Jestem w stanie przeżyć ten alkohol benzylowy i gumę ksantanową i kupić ten krem:)

    OdpowiedzUsuń
  2. mam z sylveco krem do stóp z wyciągiem z brzozy :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Jaki wg Ciebie jest ten krem? Godny polecenia?
    Chętnie zajrzę do składu :)

    OdpowiedzUsuń

Witam :)
Zapraszam wszystkich do dyskusji. Dodam, że chciałabym aby to była dyskusja na poziomie, więć nie obrażajmy się na wzajem i nie ubliżajmy sobie. NAUKA SZYBKO SIĘ ZMNIENIA I DEAKTUALIZUJE, A MY JESTEŚMY TUTAJ ABY TO SZYBKO PODAWAĆ DO INFORMACJI OGÓŁU :)
Pozdrawiam Monika